| andyandreeas a întrebat:

Funda! Am si eu un laptop sony vaio care are pe el windows vista inclus (de cand l-am cumparat il are). As vrea sa stiu si eu daca ii pot pune windows 7 happy Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce RAM, PROCESOR, etc. Windows 7 sunt mai multe si fiecare cu cerintele lui uite aici lista : http://ro.wikipedia.org/wiki/Windows_7#Cerin.C8.9Be_de_sistem

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poti instala si xp. Mi se pare mai bun decat 7.

| m5789932 a răspuns:

De indata ce ai Vista poti sa instalezi si Windows 7 pe el; dar trebuie sa stii cum se instaleaza un windows!
Sa stii DARIO ca xp-ul a cam expirat; i s-a dus vremea, gata cu el! a imbatranit! Xp au doar pc-urile vechi; acum orice calculator si laptop, are un procesor cu 2 nuclee, si cel putin 1 Gb de ram!
Si inca ceva... trebuie sa apara Windows 8! Ai cam ramas in urma prietene!

| hobe a răspuns:

Dap sigur ca poti