| CezaraEM a întrebat:

Iar am probleme cu Facebook-ul! Am primit prin email un mesaj prin care imi zice ca cineva a incercat sa imi acceseze contul (desi habar nu am cine ar face asta, nu sunt o persoana rea cu hate si chestii de genu, abia daca mai stau pe el in ultima perioada)! Si cand intru pe Facebook imi zice ca contul meu este "temporar blocat" pentru ca ei au observat o activitate neconforma si ca cineva a incercat sa imi acceseze contul, apoi am dat next m-a pus sa aleg intre a verifica data de nastere sau sa identific niste prieteni, am ales a doua varianta, i-am nimerit pe toti cei 5, eu am putini prieteni pe Facebook, apoi m-a pus sa schimb parola! Si asta a fost... apoi gata, mi-am recuperat contul si am primit pe email ca mi-am schimbat parola de la Facebook!
A mai patit careva asta?
E a treia oara pentru mine!
Sunt cam panicata pentru ca nu vreau sa pierd contul asta!

6 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Ai pus intrebarea. De ce o mai scrii in comentarii? Vrei sa fii suspendat?

| Yuoia a răspuns:

Daca l-ai recuperat e bine. Si eu am patit. Nu stiu daca sunt doar verificarile lor sau unii gresesc cand baga degetele aiurea. Nu cred ca pierzi contul daca nu postezi chestii ilegale sau pornografie.

| CezaraEM explică (pentru Yuoia):

Nu stiu exact ce se intampla, am tot intrebat cativa prieteni, si majoritatea nu au patit, doar o singura fata! E tare ciudat facebookul in ultima perioada, au probleme mari!
Si faza e ca abia postez, doar o data pe luna o poza la profil, atat...nu sunt genul care posteaza nonstop, foarte rar, mai ales de cand cu problemele astea, nu prea am mai fost asa activa!

| Yuoia a răspuns (pentru CezaraEM):

Da, ei au probleme. Vor sa evite activitatea grupurilor teroriste care transmit codat pe toate retelele.

| CezaraEM explică (pentru Yuoia):

Ce chestie, nu m-am gandit la asta! Doamne...

| Yuoia a răspuns (pentru CezaraEM):

Am citit si eu. Cine nu face, nu se gandeste.