| CezaraEM a întrebat:

Iar am probleme cu Facebook-ul! Am primit prin email un mesaj prin care imi zice ca cineva a incercat sa imi acceseze contul (desi habar nu am cine ar face asta, nu sunt o persoana rea cu hate si chestii de genu, abia daca mai stau pe el in ultima perioada)! Si cand intru pe Facebook imi zice ca contul meu este "temporar blocat" pentru ca ei au observat o activitate neconforma si ca cineva a incercat sa imi acceseze contul, apoi am dat next m-a pus sa aleg intre a verifica data de nastere sau sa identific niste prieteni, am ales a doua varianta, i-am nimerit pe toti cei 5, eu am putini prieteni pe Facebook, apoi m-a pus sa schimb parola! Si asta a fost... apoi gata, mi-am recuperat contul si am primit pe email ca mi-am schimbat parola de la Facebook!
A mai patit careva asta?
E a treia oara pentru mine!
Sunt cam panicata pentru ca nu vreau sa pierd contul asta!

Sa schimb parola eu la setari?

Răspuns Câştigător
| MValentin a răspuns:

Hey, fa asa:
Intra pe Facebook, apasa pe cele 3 linii din dreapta sus, dai in jos apoi dai pe,, Setting&Privacy,,, apesi pe,, Settings,, apoi pe,, Security and login,, si o sa ti apara,, where you're login in,, si acolo o sa ti arate toate dispozitivele ce s-au conectat adică o sa iti spună modelul lor. Poate asta te-ar ajuta sa iti dai seama cine ar fi. Apoi recomand sa iti schimbi parola si sa te deconectezi de pe toate dispozitivele dupa schimbare

| CezaraEM explică (pentru MValentin):

M-am uitat acolo unde spui tu foarte des si nimic ciudat! Sunt doar eu! Cat despre schimbarea parolei la setari, chiar ma gandeam sa fac asta!

| MValentin a răspuns (pentru CezaraEM):

Schimba repede parola.
Poate sa șteargă acel isotric cel ce o fi intrat. Nu cam sunt posibile astfel de buguri precum cineva ti ar fi intrat pe cont

| CezaraEM explică (pentru MValentin):

Am schimbat-o! happy

| CezaraEM explică (pentru MValentin):

M-am deconectat si de la toate dispozitivele de la setari si logare!
Sper sa mearga acum!
Multumesc :*

| MValentin a răspuns (pentru CezaraEM):

Cu drag

21 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Schimba parola si pune una foarte lunga cu litere si cifre amestecate din cel putin 10-15 litere.
Nu uita sa o scrii undeva ca sa nu o uiti si sa nu o spui niciodata, nimanui!

| think3r a răspuns:

Schimba numarul de telefon si e-mailul din datele de logare. Simplu.

| CezaraEM explică (pentru think3r):

Nu vreau asta!
Daca as schimba parola de la setari?

| DianaMishipisicutamishipisi a răspuns:

Si eu am patit asa

| CezaraEM explică (pentru DianaMishipisicutamishipisi):

Cred ca este un bug de la ei, o fi eroare, nu stiu...

| DianaMishipisicutamishipisi a răspuns (pentru CezaraEM):

La mine am patit asa pentru ca un prieten imi stia parola si voia sa afle pe cine am la prietene ( aveam cont privat)IN ORI CE CAZ...SA NU DAI NIMANUI PAROLA

| CezaraEM explică (pentru DianaMishipisicutamishipisi):

Tocmai ca nu am dat nimanui parola! Asta e ciudat, nu stiu ce s-a intamplat......ciudat! Acum am schimbat parola eu la setari, sper sa mearga!

| Salontanul a răspuns (pentru CezaraEM):

Parola se poate afla si din browserul ce-l foloseti. Daca ai dat cuiva priceput, timp de 2-3 minute telefonul, este super de ajuns ca sa-ti afle parola chiar facandu-se ca se uita la altceva. Si daca ai si pe PC si ai lasat pe cineva este si mai usor. Eu iti aflu parola in cateva zeci de secunde.

| CezaraEM explică (pentru Salontanul):

Nu am cui sa ii dau telefonul ori laptopul! Am umblat doar eu pe el happy nu am prieteni!

| Salontanul a răspuns (pentru CezaraEM):

Atunci sunt numai incercari. E bine ca si schimbat parola!

| CezaraEM explică (pentru Salontanul):

Unii ziceau ca sunt bug-uri sau Facebook face verificari....nu stiu ce sa mai cred...

| Salontanul a răspuns (pentru CezaraEM):

Au fost ceva probleme si cu Google si Youtube. Se poate dar eu n-am patit asa ceva. Daca este bug se manifesta la toata lumea. Verificari? Se poate!

| CezaraEM explică (pentru Salontanul):

Daaaa, am auzit si de Google si YouTube! Ce sa mai zic, social media a luat-o razna rolling on the floor

| Salontanul a răspuns (pentru CezaraEM):

laughing

| CezaraEM explică (pentru Salontanul):

Si cand ma gandesc ca unii nu au Facebook si conturi pe toate retelele astea zic ce bine e de ei, no stress rolling on the floor pe bune...

| Salontanul a răspuns (pentru CezaraEM):

Da, da! Ai dreptate! Si cand te gandesti ca unii sunt tineri si n-au Facebook in comparatie cu mine care am peste 60 de ani... rolling on the floor Altul ar zice: ce-mi trebuie mie la batranete?