| Andrei900Boss a întrebat:

Buna seara, imi da Eroare the followin component s are required to run this program
Microsoft visual C++ 2015 Runtime

si nu il pot instala, nu il am dar la jocul ala zice sa il instalez. Dupa imi zice Setup Successful!
Pe UE4 Prereguisites 64 biti problema e ca nu cam merge nici o aplicatie de la Windows si la ce joc ma joc eu e de pe steam si dau bani si nu merge?

Adica Microsoft store nu merge imi da errore si daca il am Windows reinstall merge? Ca am probleme cu DNS si mai am niste aplicatii care nu pot sa le folosesc pe Windows 10 deci trebuie reinstalat Windows. Adica sa refac Windows de la 0? Nu pot instala de la Microsoft limbajele, zice ca le am si daca le dezinstalez sau nu stiu, spune ca am limbaj C++ deci trebuie Windows de la 0 facut?
Si urasc ca cumpar jocuri si nu le pot juca pe steam...

Si problema ca am multe erori in pc si nu doar atat! Ce trebuie sa fac Reinstall Windows nu?
Am si GTA 5, am contactat pe aia de la Rockstar cod 202 si nu prea m-a ajutat, ca nu imi merge ca am facut ca ei!

6 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ai aici toate runtime-urile:
https://www.computerbase.de/downloads/systemtools/all-in-one-runtimes/
https://ninite.com/ bifeaza runtimes, descarca executabilul, si se descarca toate cele.

| Andrei900Boss explică (pentru CM7YRE):

Si daca nu merge? ca eu le descarc de pe site-ul lor sau cumva si imi zice ca exista Microsoft C++ runtime dar nu functioneaza. ce program e ala?

| Andrei900Boss explică (pentru CM7YRE):

Mai bine Reinstall Windows si gata.

| CM7YRE a răspuns (pentru Andrei900Boss):

Si daca nu merge? Incerci! E mult mai rapid decat reinstalare windows. Daca tie iti vine mai usor sa reinstalezi windows-ul, fa-o! Dar oricum o sa fi nevoie sa instalezi separat drivere si runtime-uri (nu vorbim despre ideea in care dai drumul la windows update si iti "gaseste ca prin minune drivere). Runtime-ul este un program separat ce ajuta la rularea executabilelor, jocurilor, programelor etc. In computerbase ai un pachet cu toate runtime-urile. Ninite este un program ce descarca si instaleaza automat fara sa dai tu next next etc. Nu Au virusi si nu instaleaza reclame, scaneaza oriunde doresti.

| Andrei900Boss explică:

Si la Geforce Nvidia imi zice Faild la update.

| Andrei900Boss explică:

Si cred ca am si probleme cu driverele!