| hobycopter a întrebat:

imi pare rau de deranj, insa nu stiu la cine sa apelez, fratele meu detine un VW Polo an 1997 benzinara, a fost la un service si i-a pus ulei de diesel Castrol, dupa cateva zile de uzura, masina a fost rulata pe un drum judetean cu o viteza de 100-120 Km la ora, a aparut un zgomot ce imita lovituri una dupa alta intr-un interval scurt de timp, iar intr-o intersectie a inceput sa se tot opreasca motorul si a iesit un miros ca si cum ceva s-a inchis foarte tare, banuiala mea ar fi ca uleiul s-a incins si a provocat un miros nu tocmai placut! Deci as dori sa stiu daca se mai poate face ceva.

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai uleiul era cu specificatii originale? Nu era contrafacut?
2. In bord nu s-a aprins nici un martor inainte sa se strice tot? Nu i-a dat de banuit?

| Klandestin a răspuns:

Felicitari pentru fratele tau ca nu a reusit sa blocheze motorul laughing de ce merge asa cu ea? Sa mearga inspoi la service cu ea