| cipailina a întrebat:

Laptopul meu Acer Aspire 3690 are sub touchpad un buton care are 4 directii, nu stiu cum sa il fac sa mearga, unii zic sa descarc Acer Arcade.

Răspuns Câştigător
| thecakeisalie a răspuns:

Du-te pe site la producator si cauta driverele pentru modelul tau. De acolo, ia driverul pentru touchpad si instaleaza-l. Restarteaza laptopul si ar trebui sa mearga. Succes!

| cipailina explică (pentru thecakeisalie):

Mda, problema e ca eu am Windows 8 si pe acer.com la modelul meu sunt drivere doar pentru XP si Vista. Am descarcat deja Acer Arcade si era compatibil si cu windows 7, adica e compatibil si cu windows 8...insa tot nu merg.

| thecakeisalie a răspuns (pentru cipailina):

Daca e compatibil cu windows 7, asta nu inseamna ca e compatibil cu windows 8 fiindca w8 e in stadiul de beta si are multe chestii nerezolvate inca. Daca ai avea windows 7, majoritatea driverelor de vista merg si pe w7.
Nu vad alta modalitate decat sa te schimbi inapoi pe w7 si sa pui driverele.

| cipailina explică (pentru thecakeisalie):

Nu mai conteaza. Am rezolvat. Se pare ca driverele sunt compatibile si cu win 8. Stiu ca nu e neaparat ca ce e compatibil cu 7 sa fie si cu 8, dar in majoritatea cazurilor asa se intampla.
Mersi de ajutor happy

| thecakeisalie a răspuns (pentru cipailina):

Ah, inca nu am incredere in windows 8 si nu am apucat sa-l testez, de asta nu prea stiu mare lucru despre compatibilitate. Cu placere!

| cipailina explică (pentru thecakeisalie):

Windows 8 este intr-adevar foarte bun, dar este dedicat in special celor cu ecran touchscreen. Ceea ce nu-mi place este faptul ca butonul de Start Menu a fost inlocuit cu ''o pagina'' de Start Menu, unde totusi poti sa iti salvezi aplicatiile dorite, insa este foarte greu sa iti mai gasesti programele instalate.

| thecakeisalie a răspuns (pentru cipailina):

Am vazut si eu niste prezentari pe youtube si intr-adevar, e cam derutant pentru userii de desktop-uri.