| Alexandru41848 a întrebat:

Buna seara... Mâine as vrea sa mă duc să îmi cumpăr un nou monitor de 22 de inch dar vechiul a avut 19 inch, adică mai patrat. Intrebarea mea este daca îl cumpăr pe cel de 22 de inch, calculatorul setează automat rezoluția? Sau trebuie eu să o setez? Daca trebuie eu ziceti-mi și o rezoluție pentru 22 inch va rog, va multumesc

4 răspunsuri:
| raceman a răspuns:

Driverul video face conexiunea dintre monitor si placa video. Nu are importanta rezolutia la un monitor asa mic. Important e ca placa video sa aiba mufa mama pentru cea de la monitor.

| Alexandru41848 explică (pentru raceman):

Am doar două "mufe" cabluri adică cel cu cele două șuruburi. și cel de la priza... E bine?

| raceman a răspuns (pentru Alexandru41848):

La monitor te referi? Eu ziceam de placa video ce mufe are de intrare trebuie sa fie compatibile cu cea de monitorul nou. Pot fi astea: https://ae01.alicdn.com/......s-2560.jpg

| Alexandru41848 explică:

Acum am aflat că sunt un dobitoc de fapt monitor ul nu are 19 inch. dar cum sa spui eu e patrat...