| Windwalk3r a întrebat:

Mi-am scapat telefonul pe jos si a inceput sa se auda un harait cand porneam muzica, videoclipuri sau mesaje audio. Mi-am dat seama ca mi s-a stricat difuzorul. Mai tarziu, am realizat ca doar difuzorul de pe margine e stricat, iar cel de pe ecran functioneaza, in sensul in care, atunci cand ma suna cineva (sunetul apelului este transmis prin difuzorul stricat, deci nu aud apelul), dar cand raspund, aud foarte bine persoana cu care vorbesc (fiindca sunetul este transmis prin difuzorul de pe ecran). Intrebarea mea este, daca exista o setare sau ceva (eu nu am gasit inca) prin care pot schimba ca toate sunetele sa fie transmise doar prin difuzorul functional adica cel de pe ecran?

Răspuns Câştigător
| Wtf4 a răspuns:

Nu exista o astfel de setare. Trebuie reparat difuzorul stricat.