| Octavian81 a întrebat:

Buna seara!
Mi s-a blocat contul de e-mail de yahoo. Aveam un alt e-mail alternativ, dar acel site a fost desfiintat (personal.ro)
Cum pot recupera adresa de e-mail?
Va multumesc!

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cu numarul de telefon, eventual cu intrebarile tale secrete.

| Octavian81 explică (pentru Bula):

Nu era pus numar de telefon, doar o adrea de e-mail, al carei provider, site, azi, nu mai exista. Aceasta masura cu numarul de telefon fiind introdusa mai tarziu.

| Bula a răspuns (pentru Octavian81):

Daca n-ai schimbat adresa de recuperare si nu ai nici alte modalitati functionale, atunci contul este pierdut.

| sierra1 a răspuns:

Furnizează-le:

Adresă de e-mail sau număr de telefon mobil de autentificare
Număr de telefon de recuperare
Adresă de e-mail de recuperare

| Octavian81 explică (pentru sierra1):

Ideea e ca era pus doar un e-mail alternativ, la site-ul personal.ro. Acest site nu mai exista, acum. Stiu ca yahoo trimite cod de recuperare la acea adresa de e-mail. Dar cum acel site nu mai exista, nu am cum accesa acea adrea de e-mail alternativa

| sierra1 a răspuns (pentru Octavian81):

Nașpa, iți faci alta adresă

| Lioana a răspuns:

De ce ti-a fost blocat contul de yahoo? Nu am mai auzit de blocari de conturi pe yahoo.

| Octavian81 explică (pentru Lioana):

Sotia a incercat sa imi securizeze contul, prin crearea unei parole mai puternice. Dar cum nu stia exact parola veche, contul s-a blocat. Nu se mai updateaza informatia la contul conectat pe telefon.
Imi cere sa introduc codul pe care yahoo mi-l trimite pe e-mail alternativ, pus cel de pe www.personal.ro. Dar acest site nu mai exista, deci nu pot accesa adresa de e-mail alternativa, pentru a introduce codul trimis de yahoo.

| Lioana a răspuns (pentru Octavian81):

Trebuie sa ai si alta metoda de recuperare (cu numar de telefon sau raspuns la intrebare secreta) Dacă nu, scrie-le celor de la Yahoo problema.