| BostanDaniel1974 a întrebat:

Buna seara, am un card de memorie de 16gb, am un fisier ce nu pot sa il elimin nicidecum, am incercat toate programele posibile, nici un rezultat. Fisierul e ramas in sd card de la un telefon mai vechi dar nu conteaza asta, cum pot sa-l elimin? Fisierul se numeste -update_full_DURA-L22HN_hw_eu

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pai ai cititor de carduri sau laptop? bagi cardul in laptop sau cititorul de carduri si te conectezi pe card, dai inainte cu antivirusul o scanare sa te asiguri ca pe card nu-s virusi.
Apoi daca totul e ok, daca vrei apoi copiezi ceea ce vrei sa salvezi de pe cardul SD (poze, filmari etc) intr-o partitie de pe PC/laptop iar pe cardulSD il formatezi!
Formatarea sterge tot continutul cardului!

Pe net zice ca fisierul update_full_DURA-L22HN_hw_eu are lagatura cu huawai, posibil un update al sistemului sau firmware

| sierra1 a răspuns:

Ai incercat formatare pe un alt dispozitiv - de ex pe laptop?