| anonim_4396 a întrebat:

Pe laptopul meu am doua sisteme de operare si anume linux ubunutu si window, adica am dual boot. As avea nevoie sa instalez o masina virtuala pe ubuntu pentru a rula niste servere in ea.
Credeti ca este ok sa am si dual boot si masina virtuala?

2 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Da, n-are nimic, daca stii ce faci si ai destul spatiu pe disc.

| flixbuster a răspuns:

Dual boot inseamna ca doar un OS este activ la un moment dat. Cu VM cu OS guest pe un OS host ai doua OS-uri active la un moment dat.

Daca vrei sa fii meserias, incerci un bare metal hypervisor;)

http://www.how2shout.com/......-foss.html