| Popa_Eduard_1995_L6YU a întrebat:

Produsele de la evomag sunt noi?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Produsele vandute in magazinele online pot fi noi, siligate in ambalaj original, sau resigilate, adica desfacute si testate de cei din magazin pentru a le analiza performanta. Uneori, aceste produse se intorc in magazin si pentru ca cei care le-au cumparat anterior nu au fost multumiti de culoare, forma, performanta. Asta nu inseamna ca sunt defecte, ci doar ca nu mai sunt sigilate si pot prezenta urme usoare de uzura, ca urmare a utilizarii pe durata scurta. De aceea si pretul e mai mic la resigilate decat la cele noi.
Dar cei din magazin vand uneori si produse resigilate la pretul unuia nou, pentru a pacali clientul, de aceea e bine sa te uiti la sigilii, la orice urma de uzura care te face sa suspectezi ca pachetul a fost desfacut atunci cand cumperi un produs nou. Ai tot dreptul sa-l returnezi.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Desigur ca da

| NLS a răspuns:

Sunt noi, desigur, insa au uneori si produse Desigilate, mai ieftine (provin din retur de la clienti nemultumiti)

| Hammurabi a răspuns:

Da. Sunt noi. E un magazin gen PcGarage.

| Seroquel a răspuns:

Normal ca sunt noi, insa nu si resigilatele