| MrJuve a întrebat:

Puteti sa imi spuneti cat m-ar costa sa sa imi fac un card de debit? Si ce banca imi sugerati.(Am nevoie sa stiu cat ma costa) Funda!

Răspuns Câştigător
| TheRealFantasy a răspuns:

In jur de 14-15 lei din cate stiu, eu am facut la BT (Banca Transilvania).
Din auzite par ok si BRD sau CEC, BRD e foarte buna daca esti student/planuiesti sa faci card de student.

| Salontanul a răspuns (pentru TheRealFantasy):

Serios? Ciudat! Eu m-am facut card si nu m-a costat nimic la BT.
Ia citeste la punctul 1 de aici: http://bit.ly/2FIsQz6

| TheRealFantasy a răspuns (pentru Salontanul):

Depinde presupun, eu mi-am facut in 2016 si anul asta l-am schimbat iar, iar pentru emiterea cardului mi-au cerut 14 lei, ambele dati.
Probabil e o lege noua, dar nu am idee.

| Salontanul a răspuns (pentru TheRealFantasy):

Nu. Eu am cardul de prin 2012 iar ce ti-am dat eu este de pe pagina BT de astazi. Te-a pacalit cineva sau ai facut un card pentru o firma.

| TheRealFantasy a răspuns (pentru Salontanul):

Este card de debit Visa Electron facut la sediu BT, nu e de student sau ceva, l-am facut initial pentru alocatie si asa a ramas.
Mi-e sila sa fac unul de student doar pentru "facilitati".

5 răspunsuri:
| Jonas94 a răspuns:

Salut,
Nu mai există comision de deschidere/închidere, linie de debit de la 1 ianuarie 2018, când a intrat în vigoare o directivă europeană.
Asta pentru a crește numărul de persoane din România cu conturi de debit deschise (40% din populația țării nu are card), și pentru a limita operațiunile cu numerar.
Eu am pe ING, sunt cea mai ok bancă din punctul meu de vedere, a fost card de salarii, mi s-a deschis gratuit, am avut comision de administrare 5 lei pe lună, dar după ce am încasat pe el 3 luni la rând peste 750 de lei, comisionul a fost redus la 0, au homebank, cel mai mișto sistem de internet banking, poți să accesezi gratuit și aplicația pe telefon.
Am și la BT un cont de student, acolo, am vrut să-mi activez internet banking pe telefon prin aplicația BT, 4 lei/lună comision plus 1 leu, pentru că accesez după calculator.