| Mihaicataro a întrebat:

Puteti va rog sa-mi spuneti cum dezactivez un cont de Facebook la care nu mai stiu nici user nici parola?
Va multumesc

Răspuns Câştigător
| SomethingFunni a răspuns:

Daca stii mailul poti afla user/parola.
Daca nu ai nici asta poti face o cerere la support si daca dovedesti ca tu esti persoana din pozele si continutul contului atunci sunt obligati sa il stearga.

| Mihaicataro explică (pentru SomethingFunni):

Multumesc mult.stii cumva cum pot intra in legatura cu cei de la Facebook? adica un chat ceva, un operator...

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu poti daca nu le stii. Pentru ca nu poti intra pe el ca sa-l dezactivezi.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti!
Pentru ca nu ai cum sa faci dovada la FB, ca tu esti propietarul acelui cont si nici nu ai cum cere inchiderea lui.

| Mihaicataro explică (pentru Violleta2022):

Pai tocmai asta e. doar din poze sau din date le pot spune ca sunt eu.problema e ca nu au un centru unde sa pot intra in contact cu cineva. ma gandeam poate cineva cunoaste o varianta alternativa.Acum daca nu mai avem detaliile nu mai putem sterge conturile?
e o tampenie sa nu poti intra in contact cu cineva care sa fie capabil sa ti stearga un cont la cerere

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mihaicataro):

Nu-ti fa probeleme, chiar azi am citit ca administratia FaceBookului au sters 3 milioane de conturi fake, sau care au avut postari neporespunzatoare acum cateva zile.
Uite stirea aici:
https://www.bbc.com/news/technology-48380504