| anonim_4396 a întrebat:

Recent m-am gandit sa cumpar un calculator de pe olx, am gasit unul. Dar este la vreo 300km de mine, am vazut ca are livrare cu verificare.Sa zicem ca il iau, cand imi vine acasa coletu acel om care il aduce ma lasa sa il testez gen sa il conectez la un monitor, sa descarc niste programe si sa il verific? Si daca da, ce imi recomandati sa verific prima data ca sa nu imi iau teapa, gen temperatura procesorului, placi video etc. Si ce programe imi recomandatii?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, curierul te lasa doar sa deschizi pachetul, nu sa pleci cu el.

Verifici componentele descrise, mai inainte, procesorul, placa video, memoria HDD, sa fie exact din cele descrise la vanzare, apoi verifici temperatura componentelor etc. daca HDD-u e uzat, te-ai scos in paguba de 200 de roni, sa iei altul!

Da-mi si mie pe privat, adresa link cu acel anunt, sa arunc o privire, de curiozitate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te lasa sa te uiti in cutie si cam atat