| Iamfaimous a întrebat:

Buna seara, sunt la facultate si nu de mult timp s-a anuntat introducerea unor aparate de bruiaj la examene, ca sa impiedice studentii in a mai trisa prin asa zisele "casti"(casti cu microvibratii care ajung aproape de timpan si nu se observa). Intrebarea mea este urmatoarea, avand in vedere situatia, ei o sa mai gaseasca o cale prin care sa le mai poata folosii cu toata technologia care urmeaza a fii implementata? Daca da, cum?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca se foloseste un asemenea bruiaj, poate fi reglat sa scoata sunete ce se percep asurzitoare si cei in cauza se dau singuri gata de la incorfontul creat de sunetele puternice si deranjante in casti.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu te supara! La ce facultate esti si, mai ales, in ce tara? Ca nu prea le ai cu scrisul in limba romana.
Si, on topic, in mod normal, ar trebui sa inveti pentru examene, nu sa te bazezi pe tehnologie.

| Iamfaimous explică (pentru ardnaxur1961):

Mersi pentru nimic!

| Knu a răspuns:

Daca nu merge cu ele, se gasesc alte metode. Trebuie doar sa vrei.