| anonim_4396 a întrebat:

Tocmai am achizitionat o masina de spalat LG F1292ND, a montat-o cineva, iar eu as vrea sa-ncep s-o folosesc.

Intrebarea mea este: primul ciclu de spalare trebuie realizat numai cu detergent, fara rufe, la temperatura cea mai mare, nu?
Problema e ca nu stiu cate rpm sa aleg si de cate minute sa fie programul. In manualul de folosire scrie sa ruleze la un program complet. Daca rulez programul Rapid de 30min e vreo problema? happy

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Da, e o problemă.
Rulează programul cel mai lung, dacă aşa scrie în manualul de folosire. Doar n-o fi compus de proşti şi toate specificaţiile probabil au logica lor.

Felicitări pentru achiziţie, Cherilyn! S-o stăpâneşti sănătoasă!

| Cherilyn a răspuns (pentru NOname):

Pana la urma l-am sunat pe varul meu care se pricepe la asa ceva si mi-a spus ca trebuie sa selectez un program scurt, cu o cantitate mica de detergent.

In manual nu era nicio informatie despre prima spalare si cum ar trebui efectuata, de aceea am pus intrebarea aici.
S-a rezolvat.
Multumesc, rabla de dinainte ne-a dat de furca; am zis ca e timpul pentru o schimbare.

LATER EDIT: am formulat prost intrebarea de mai sus.
Partea cu "sa ruleze la un program complet" am citit-o de pe internet, nu era in manual.

| NOname a răspuns (pentru Cherilyn):

Na, felicitări atunci. Să te ţină cât mai mult cea nouă.

| Konata a răspuns:

Buna, daca ti-a dat manual de instructiuni mai bine te uiti acolo, daca nu, cauta pe internet un site in care este vorba de aceasta masin ade spalat si poate vei gasi raspunsul.
O seara buna si succes!