| anonim_4396 a întrebat:

Buna Seara.Tocmai mi-am cumparat un laptop nou.El in magazin vine cu sistemul de operare Linux.As vrea sa bag alt Windows, si anume "windows 7". Intrebarea mea estebig grinaca formatez partitiile si bag windows 7 scap de linux definitiv?! adica nu va mai avea nici o legatura cu acest sistem de operare indiferent ca vine preinstalat cu acesta?

Răspuns Câştigător
| SuicideSilence a răspuns:

"śĩĿṽịṻ" de ce recomanzi sisteme de operare fara sa cunosti componentele laptop-ului?
-instalezi x64 numai daca ai 4gb RAM. in caz contrar o sa se miste destul de greoi
-niciodata nu instalezi windows 7 starter din simplul motiv ca nu il poti personaliza (nici macar nu se poate schimba poza de pe desktop)
este la download pe Microsoft windows 7 enterprise
http://technet.microsoft.com/en-us/evalcenter/cc442495.aspx

1 răspuns:
| śĩĿṽịṻ a răspuns:

Pai da sigur ca scapi
de el
,, tas recomanda windows 7 x64 starter
,,, eu zic ca-i cel mai bun,, funda,, ti-am raspuns primul.