| WoKy a întrebat:

Buna seara TPU.
A primit mama un jaf de telefon intitulat "miia" cu windows phone, din Italia. Problema e ca nu pot activa nici datele mobile, nici wifi de la router. Imi spune ca a intervenit o eroare si nu se mai conecteaza.
Ceva solutii?

3 răspunsuri:
| ToANewUnderstanding a răspuns:

Ai facut setarile pentru date mobile, iar la router esti sigur ca ai introdus parola corecta si ca ai acces wireless?

| WoKy explică (pentru ToANewUnderstanding):

Hai sa zicem ca pentru date mobile nu erau facute setarile, dar la wifi de ce nu merge? Adica, ma conectez cu toate telefoanele si cu laptop-ul la wifi din casa, dar dracovenia asta de telefon imi da eroare. Sa mor daca am vazut asa ceva vreodata

| ToANewUnderstanding a răspuns (pentru WoKy):

Reteaua e pe 2, 4 ghz?