| user00099678 a întrebat:

Bună seara, TPU! Am o întrebare pe care vreau să o pun. Am un cont Google care în câteva zile mi se șterge, din cauza faptului că am pus un an mai mic, pe care Google nu permite accesul, din greșeală. Am încercat să recuperez cumva contul, dar nu am reușit și îmi apare că în câteva zile contul va fi șters. Din păcate nu vreau, dar nu cred că mai am ce face. Mai am un cont de Google de rezervă, dar ăla nu este chiar complet. Pe acest cont am foarte multe date pe care nu vreau să le pierd. Dacă știți cum să fac să îmi recuperez contul, atunci vă rog să îmi spuneți. Dar să nu fie ceva de genul : pune o imagine cu cardul sau actul de identitate. Poate mai există și alte soluții, de care eu nu știu. La Facebook, am pus numărul de telefon și email-ul actual. Dacă spre exemplu, îmi pierd contul de Google, atunci va fi pierdut și contul de Facebook din cauza adresei de e-mail? Răspunsul la această întrebare mă interesează cel mai mult. Măcar contul de Facebook să nu îl pierd. Dacă știți cum se procedează și răspunsul la a doua întrebare, atunci vă rog frumos să îmi răspundeți. Vă rog să nu îmi adresați cuvinte jignitoare. Mulțumesc frumos!

3 răspunsuri:
| Werrich a răspuns:

Buna seara. Puteți face e-mail de Google și sa schimbați adresa principala de e-mail pe Facebook. După ce înlocuiti e-mailul vechi cu e-mail-ul nou veți primi un e-mail de confirmare a schimbării adresei principale de e-mail.
https://m.facebook.com/help/www/162801153783275?helpref=faq_content

| user00099678 explică (pentru Werrich):

Mulțumesc frumos!

| Werrich a răspuns (pentru user00099678):

Cu placere