| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU, am o noua intrebare, mi-am instalat windows 8.1 pe VMware player ca sal incerc,dar windows-ul instalt pe acesta merge greu, cam in reluare, ce i-as putea face sa se miste mia repede

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Pai vmware ca sa virtualizeze are nevoie de resurse cat pentru un computer. de exemplu daca tu ai 2 GB de RAM cu windows 8 si vrei sa testezi windows 8.1 in vmware si ii dai la calculatorul virtual 1GB de RAM logic ca performanta calculatorului este prea mica pentru asa ceva.

| IonutGaby a răspuns (pentru al3xander):

Ok mersi

| al3xander a răspuns (pentru IonutGaby):

Pentru nimic, numai bine!

4 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Daca ai un computer cu resurse slabe nu ai ce sa faci cu windows 8. Asa o sa iti mearga pentru ca nu poate citi asa repede.

| IonutGaby a răspuns (pentru RareşTPUro):

Poti sa citesti mai sus ca am instalat intr-un pc virtual, eu am windows 8 pe pc si merge super bine.