| Sociomaniac a întrebat:

Buna seara TPU! Am o problema, de cateva zile instalatia electrica incepe sa faca figuri. si intrebarea mea este, cam cat m-ar costa sa schimb o instalatie electrica? Stau la casa nu la bloc. Multumesc anticipat si rog seriozitate maxima!

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Depinde cit de mare e casa si daca se poate trage firul/schimba fara spart pereti sau trebuie cablat din nou tot. De pe la 1000-1500 RON pina pe la de 10 ori suma asta.

| Sociomaniac explică (pentru KodrutZ):

Cam totu trebuie cablat din nou. Mi-ar ajunge sa zicem 2500 RON? Avand in vedere ca sunt vreo 7 incaperi, vreo 4 televizoare si 2 boilere

| KodrutZ a răspuns (pentru Sociomaniac):

Probabil ca nu, dar depinde. Cheama mai multi meseriasi, vezi sa fie certificati, cere-le o parere/un pret estimativ, si vezi. Nu te incurca cu de-alde nea' Caisa ca daca iei foc dupa aia nici macar asigurarea nu te compenseaza daca ti-a facut lucrarea un gigel neautorizat.

| Sociomaniac explică (pentru KodrutZ):

Stiu prea bine care-i treaba cu ei, cunosc oameni care lucreaza in domeniu si sunt destul de buni in ceea ce fac happy Multumesc pentru raspuns happy