| Robert_Robert_1997_14AX a întrebat:

Buna seara TPU.
Am o problema de situatie majora.
Recent am descarcat un windows 7 de pe net si am incercat sa il instalez pe calculator [ calculatorul avea preinstalat Windows XP ].
Ei bine, problema este ca eu nu am putut instala windows-ul respectiv pe partitia C deoarece nu aveam spatiu suficient, asa ca l-am instalat in partitia D, iar acum am doua windows-uri.
As vrea sa stiu cum pot face sa sterg windows-ul bagat pe partitia C, deoarece vreau sa raman cu cel din D.
Tin sa mentionez, de asemenea, ca folderele cu windows-ul pe care il aveam instalat in partitia C le-am sters, dar nu-l pot formata.
Deci, va rog, daca stiti careva un mod prin care sa pot sterge windows-ul fara a foolosi CD-ul de instalare, va rog sa-mi spuneti.
Dau funda + vot celui mai bun raspuns!

3 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Sunt o gramada de tutoriale pe net cum il poti instala (inclusiv in romana) cu poze, video, text si tu tot prost l-ai instalat. Ramai asa cu el pana te vei hotari sa-l instalezi corect.

| gelu1970 a răspuns:

Daca nu vrei sa folosesti cd ca sa formatezi, poti sa stai cu pc asa cum il ai.
si daca te hotarasti in final sa formatezi, inainte sa o faci incearca sa citesti in vreun forum, cum se instaleaza windows 7 ca sa fie functional.
bafta.

| CinevaNou a răspuns:

Ai grija ce faci, daca windowsul e pus pe D, atunci cand o sa bootezi in el, partitia D o sa ii ia locul lui C. Nu o sa vezi niciodata windows ruland din partitia D. Deci probabil tu acuma iti stergi windows7-le care o sa-ti apara ca si cum ar fi in C si nu te lasa.