| Danut18 a întrebat:

Buna seara TPU. Am o problema si nu stiu cum sa o rezolv. Anul trecut in Decembrie am cumparat un Samsung Galaxy S6. Cat timp l-am folosit a functionat foarte bine, iar acum nu stiu ce sa ii mai fac. Astazi seara am vrut sa sun pe cineva si nu imi mai merge. Imi apare o linie albastra pe ecran care se misca de sus in in jos in continuu. Nu pot sa ii fac nimic, decat sa il blochez si sa il deblochez. Cineva mi-a spus ca ca trebuie schimbat ecranul. Oare daca ma duc cu el la garantie mi-l repara sau imi dai altul?

Multumesc anticipant!

1 răspuns:
| SebyBrici a răspuns:

Salut! Daca e in garantie nu ezita sa te duci, problema nu e din vina ta deci o sa il repare.Ai mai putea sa ii dai un reset total. Uite un tutorial aici:https://www.youtube.com/watch?v=h99XH7MucjY