| TDRAdrian a întrebat:

Buna seara TPU... am si eu o mica problema legata de laptop si router... pana ieri mergea wifi-ul... dar acum se conectează laptopul la router dar nu merge deloc internetul si nici alte surse de wifi nu mai merg, dar pe telefon merge fara probleme, daca ştie cineva care e problema va rog sa ma ajutati... FUNDA

P.S. : driverele sunt instalate...
P.S.S : am umblat la setari am băgat pinurile etc... arata ca nu are probleme dar tot nu merge

Răspuns Câştigător
| FlorinCiokan a răspuns:

Pai daca pe telefon merge si ai driverele instalate. daca dintr-o data nu a mai mers e ciudat. vezi nu ai vreun buton pe tastatura pe care opresti si pornesti wifi?
Ar putea sa fie placa de retea (wifi) defecta. Dar in locu tau as incerca sa reinstalez si windows-ul poate ar putea fi doar un bug.