anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU.Am si eu o problema.
Am un ASUS Pro31S-series Notebook si a avut Windows Vista Premium si i-am bagat Windows 7 Ultimate.Si in el am toate driverele lui, doar ca sunt pentru Vista si la 7 nu merge.Bine am trecut peste alea, in schimb erau niste drivere pentru WebCam, si alea nu le-am gasit niciunde pentru Windows 7. Microfonul merge n-am probleme, insa camera web este rasturnata, si i-am instalat un fel de driver LifeFrame 3.9.20,el avea LifeFrame 2, asa am gasit acolo, dar n-am gasit pentru 7.Am gasit un program numit ManyCam, unde acel program m-a ajutat sa revina la normal.La messenger se vede normal, insa la skype se vede tot rasturnata si nu stiu ce sa-i fac ca sa o pot pune la normal (folosesc foarte mult skype). Am umblat la setari la Skype si am setat ManyCam Drive Source, adica setarile de la manycam si sursa fiind camera.Si la LifeFrame 3 tot rasturnata este si nu gasesc la setari nimic sa o aduc la normal.
Daca stiti vreun site care are la download programele pentru camera, le voi da mai jos, voi fi foarte recunoscator.
Camera din cate am vazut se numeste: USB 2.0 UVC sau UCV.

CMOS_Camera_Azurewave_AM-1C007
CMOS_Camera_Chicony_CNF6131_VT_071213
CMOS_Camera_D-MAX_GD-6A31A_VT
original LifeFrame2_070517
MultiFrame_VT_070918

Sa fie pentru Windows 7

Funda!

Răspuns Câştigător
0 răspunsuri: