| Keshaaa a întrebat:

Buna seara TPU!
Am si eu o problema cu un pchappy
Pur si simplu deschid unitatea, dar monitorul nu se deschide, nu apare imagine
Mentionez ca am verificat si firele erau bagate bine...

Ce-as putea sa fac?

5 răspunsuri:
| ronin33dan a răspuns:

Cand se deschide compul intra in bios si da-i default la setari, daca nu merge, adio monitor sau placa video!

| Minks a răspuns:

Sunt 2 cauze. Placa video sau memoria ram. Ar fi bine sa te duci cu el la un service specializat, fiindca numai la o examinare atenta se poate afla cauza.

| Keshaaa explică:

Nu s-a ars monitorul ca l-am incercat la alt pc si a mers.

| DjDiskJoker a răspuns:

Poate s-a ars monitoru' sau placa video. habar n-am straight face

| Pysy_7134 a răspuns:

Eu am patit exact la fel si pentru ca era in garantie m-am dus cu unitate la magazinul respectiv. Mi-au zis ca am o piesa erodata si mi-au curatat-o.Am ajuns acasa si dupa 30 min unitatea mergea dar monitorul nu imi afisa nimic. L-am dus iar si mi l-au facut cei de acolo...Au zis ca am inslatat prea multe programe si se deschideau toate odata si de aia nu imi mai aparea. Ce i-a facut nu stiu sa-ti spun...