| StefanE2019 a întrebat:

Bună seara TPU. Am și eu o problemă legată de calculator.

Deci, placa mea de bază este un AsRock Z87 Extreme3.

Am atașată la ea un RX580 (XFX), iar pentru că placa mea video e prea lată, trebuie să o scot pentru a umbla la bateria BIOS.

E, când am scos placa video, clema de plastic de la slotul PCI s-a rupt.

Aveți idee, este vreun pericol din cauză că acea clemă lipsește?

Țin să menționez că am pus placa video la loc, s-a fixat, și am prins-o în șurub la carcasă, ca de obicei. Am incercat să o zgâlțâi sus-jos, și nu s-a clintit.

Atașez aici poze:

http://imgur.com/a/fPlZxjt

1 răspuns:
| Adrian5575 a răspuns:

Șurubul este mult mai important decat acea clema de plastic. Daca spui ca l-ai pus, stai linistitwinking