| Andrei1970 a întrebat:

Buna seara Tpu.Am si eu o problema sper ca ma puteti ajuta..Am un Xperia Z si face pozele chiar urate pentru camera pentru care o are, scoate pozele in puncte iar seara pozele iasa chiar oribil.Precizez ca lentila nu are zgarieturi sau alte probleme, iar telefonul este pus pe modul superior in camera foto.
Va rog ajutati-ma

4 răspunsuri:
| JomelaMaya a răspuns:

Încearcă undeva la setările de la cameră să alegi rezoluția pozei. spre exemplu la o cameră de 5MP poate fi ales 2MP si de asta sunt neclare...doar ca nu stiu meniul exact pentru telefonul tău, totusi asta ar trebui sa fie problema :*

| sltlp a răspuns:

De cat timp ai telefonul.
2. Daca ai vreo poza, una ziua, si una noaptea, sa o pui aici (pe un site gen dropbox mai bine zis) si iti zic eu daca e normal sau nu.

| Andrei1970 explică (pentru sltlp):

Multumesc de ajutor, dar nu stiu cum sa pun pozele.Deci pozele iasa asa in puncte, buline.Iar cele pe noapte sunt sub orice critica.Telefonul il am de 3 luni

| sltlp a răspuns (pentru Andrei1970):

Http://postimage.org/ si pui directlink Sau aici https://www.dropbox.com/