| belciuge a întrebat:

Buna seara TPU
Cum configurez internetul pe router. Am intrat in Control Panel, Network and Sharing Center dar cand am vrut sa configurez o noua conexiune la internet prin router nu mi-a depistat routerul.
Ce sa fac?

Multumesc pentru orice raspuns,
Elena

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ce sa faci cu Network and Sharing Center cand ai router! Sa vezi ce te iau de belciug! Setarile se fac pe router, nu ai nicio treaba cu calculatorul!
Ia de citeste:
http://www.epasystems.ro/cum-se-configureaza-un-router-wireless/

| Green66 a răspuns:

Deschizi un browser, introduci la adresă IP-ul ( pe care îl oferă producătorul), apoi setezi în funcție de tipul de conexiune la internet...

| belciuge explică:

Am introdus la adresa, in Broswer IP-ul aflat cu Command Prompt dar mi-a dat eroare, nimic.
Nu stiu nici numele de utilizator al router-ului sau parola. Pe spatele router-ului scrie: PIN Code: 351 928 93, acela este parola?
Am dat disconnect pe conexiunea pe care o aveam la RDS.
Heeelp!
Multumesc pentru raspunsuri,
Elena

| adisuk18 a răspuns:

Depinde ce router e daca ai CD de instalare automata daca numi zi-mi modelu si iti dau o adresa si iti zic cum si ce sa faci