| idc a întrebat:

Buna seara TPU! De ceva timp mi-am instalat o versiune gratis a lui Microsoft Office Word 2007. Dupa ceva timp mi-a expirat si normal ca am vrut sa-l dezinstalez.E,aici e problema, ca nu merge.Dau >Start--Control >Panel--Add or Remove Programs si caut programul Microsoft Office Word 2007 si dau remove,insa imi apare urmatorul mesaj "This product instalattion has been corrupted Run setup again from the CD,DVD, or other original installation source." Cum fac sa streg Microsoft Office Word 2007? Avand in vedere ca nu am CD/DVD original al acestui program.Dau funda celui mai bun raspuns! happy

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru dezinstalarea unui program există mai multe posibilităţi: 1.Start/All Programs/programul respectiv şi Uninstall (dacă are această opţiune).
2.Start/Control Panel/Add or remove Programs/programul respectiv şi dai Remove.
3.My Computer/Local Disk(Chappy/Program Files, clic dreapta pe programul respectiv şi Delete.
4.Foloseşti un program de dezinstalare, gen Revo uninstaller.
5. Dacă nu-ţi reuşeşte cu nici una din cele 4 variante descarcă şi instalează un program numit Unlocker, acesta reuşeşte să dezinstaleze şi programele mai „recalcitrante". Succes şi numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti face dezinstalare folosind un utilitar specializat si gratuit: Revo Uninstaller
http://www.revouninstaller.com/start_freeware_download.html

| Tagaso a răspuns:

MS Office 2007 removal tools.descarcă programul acesta și o să poți dezinstala http://www.microsoft.com/ro-ro/download/details.aspx?id=14313

| idc explică:

Am gresit scrierea unui cuvant :
Corectare: installation*

| idc explică:

Nu merge, am incercat toate programele si pasii de mai sus insa tot acelasi mesaj imi apare sad