| Alvin_8845 a întrebat:

Buna seara TPU. De curând am întâmpinat o problema la telefonul meu, un IPhone 5 black 16 gb. Cand vreau sa fac o poza, camera principala nu merge, imi afișează doar negru, însă camera secundara funcționează perfect. Ce as putea face sa imi repar camera telefonului, fără a merge la un service, dacă se poate? Pe internet am găsit multe probleme de genu la alți oameni cu IPhone 5, si am găsit si unele rezolvări, însa nu sunt foarte sigur pe ele. Oare dacă dau o resetare e posibil sa funcționeze din nou?
Acord funda răspunsului care ma ajuta cel mai mult!

1 răspuns:
| RoyalJakiro a răspuns:

O resetare a sistemului ar putea remedia problema, dar nu este sigur. Daca o resetare de sistem si nu rezolva problema, cel mai sigur este sa te prezinti la service. O zi buna!