| Claudia1397 a întrebat:

Buna seara TPU.
De recent am o problema cu HDMI-ul. Am un laptop Acer cu windows 10 instalat si conectez televizor la laptop prin hdmi. Cateva seri in urma, am scos hdmi-ul din laptop si l-am bagat la xbox. Cand am bagat cablul inapoi in laptop pur si simplu nu a mai mers. Am incercat sa reinstalez windows-ul cu speranta ca isi va reveni dar nicio sansa. Ma poate ajuta cineva cu un sfat?
Multumesc anticipathappy

Răspuns Câştigător
| ziftode a răspuns:

Ordinea asta e sfanta, daca nu o respecti diagnosticul nu e corect!

inchide laptop si tv
connecteaza hdmi
porneste tv
SELECTEAZA CA SURSA HDMI ALA
porneste laptop
du-te in display (click dreapta pe desktop unde nu e nici un icon, display settings)
detect

daca tot nu merge... alt cablu hdmi
daca tot nu merge... SERVICE... imi pare rau!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ai stricat mufa din laptop.

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Incearca alt cablu

| Claudia1397 explică (pentru BostanDaniel1974):

Am doua cabluri, amandoua merg la xbox dar nu si la laptop