| Andreea_Deea_1999_quMo a întrebat:

Buna-seara, TPU! Din greseala mi-am imbibat tableta in lapte, si a intrat si in interiorul ei, stiti niste metode prin care vor absoarbe laptele din tableta, va scoate mirosul si circuitele sale vor functiona cum trebuie?

18 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Tratament cu alcool isopropilic folosind ultrasunete.
tratamentul se face placii
laptele e criminal pentru partile electronice.
daca nu duci tableta cuiva ce dispune de asa ceva ai sanse mari sa ramana inutilizabila in scurt timp.
bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cică din greseala ti ai îmbibat tableta, ai scapat tableta in oala cu lapte? Doamne ce minte ai.

| Andreea_Deea_1999_quMo explică (pentru anonim_4396):

Nu. Nu judeca dupa aparente. Am bagat tableta in plasa si acolo era lapte, doar ca am alunecat pe gheata si impactul nu a fost prea frumos. M-a pus sora-mea sa-i i-au tableta, si nici macar un motiv nu am voie sa-i spun ca ea tot ma obliga.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Andreea_Deea_1999_quMo):

Multumesc pentru explicatii, scuza ma dar nu stiam cum s-a petrecut scena, tu ai pățit ceva cand ai cazut? Ce varsta ai? Mersi sanatate si o seara frumoasa.Ecranul tabletei nu s-a spart? In șocul cazaturii?

| Andreea_Deea_1999_quMo explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am noroc ca nu s-a spart, am lovit laptele ce-i mai rau. Eu sunt bine, am oase de fier big grin si am 18 ani. Si aseara am mai cazut dar mi-am facut doar o mica vanataie. Nu-i bai, multumesc de intrebare.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Andreea_Deea_1999_quMo):

Ma bucur ca esti bine, tableta daca nu o rezolvi cu orez o duci in servis sau cumperi alta, sunt acum multe oferte, ce marcă era? Tu esti in poză?

| Andreea_Deea_1999_quMo explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da. Eu sunt in poza. Tableta este de marca Vodafone mini.

| Sociopatul a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Mai devreme faceai trimitere la inteligenta ei * ce minte ai*, acum o intrebi de bine? laughing) eu cred ca te-ai indragostit

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Sociopatul):

Pa pa

| Andreea_Deea_1999_quMo explică (pentru Sociopatul):

Poftim?! Nici macar nu-l cunosc, si e indragostit de mine?! :O Poate daca ne cunoastem mai bine, si daca imi place de el ne indragostim. Pe bune. Desi, eu nu sunt din Bucuresti, sunt din Brasov.

| Sociopatul a răspuns:

Baga tableta in orez, scoate bateria si baga-le intr-un bol cu orez. ar trebui sa absoarba apa sau usuca-le cu feonul

| Andreea_Deea_1999_quMo explică (pentru Sociopatul):

Dar este lapte. Daca o usuc cu feonul nu se imbranzeste?

| RAY a răspuns (pentru Andreea_Deea_1999_quMo):

Daca a facut scurt adio

| Sociopatul a răspuns (pentru Andreea_Deea_1999_quMo):

Nu faci branza fata mea daca asta sperai, pai cum ar fi ca toti sa bage feonul in lapte si sa faca branza? laughing)

| Andreea_Deea_1999_quMo explică (pentru Sociopatul):

Asa e, aproape ca m-am sufocat de atata ras! rolling on the floor

| francut a răspuns (pentru Andreea_Deea_1999_quMo):

Nu, "nu se imbranzeste" dar face o pojghita, asa cum face laptele fiert si lasat la racit.
Cel mai bine du-o la un service. Pentru ca laptele are si grasime, nu e apa sa-l stergi si gata.