| Serban147 a întrebat:

Buna seara TPU, in ultimul timp telefonul meu isi tot porneste ecranul cand este stins si uneori frunctia de GPS se porneste singura, ce inseamna asta si cum pot sa rezolv acest lucru?

Răspuns Câştigător
| mudokins78 a răspuns:

Nu reseta telefonul direct!
Mergi la-setări/accounts/google/aici ai contul google gmail. Şterge-l!
Acum poţi da resetare!
(Dacă nu ştergi contul gmail asociat aparatului, nu poţi deschide interfața telefonului fara să bagi adresa de gmail şi parola asociată.)
Succes

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Rezolvarea e simpla: reseteaza-ti telefonul!
E suspect sa ai instalat o aplicatie care "te urmareste".

| mudokins78 a răspuns:

Ce model de telefon ai, şi ce versiune de Android ai?

| Serban147 explică (pentru mudokins78):

Huawei Ascend P9 cu Android 6.0

| mudokins78 a răspuns (pentru Serban147):

Nu reseta telefonul direct!
Mergi la-setări/accounts/google/aici ai contul google gmail. Şterge-l!
Acum poţi da resetare!
(Dacă nu ştergi contul gmail asociat aparatului, nu poţi deschide interfața telefonului fara să bagi adresa de gmail şi parola asociată.)
Succes

| Iunix a răspuns:

Schimbă parola contului tău google la care e conectat telefonul. E posibil ca cineva să aibă acces la contul tău google și astfel îți poate localiza telefonul, ți-l poate bloca ( Îi pune o parolă ) sau chiar să șteargă toate datele de pe el de la distanță.