| Dontforgettosmile a întrebat:

Buna seara, TPU! Laptopul nu imi mai recunoaste niciun telefon! Stick-uri usb si carduri de memorie imi citeste, dar telefoane nu. Cred ca e ceva problema cu drivers. Am incercat mai multe procedee dar degeaba. Cineva care chiar se pricepe? Va rog.

9 răspunsuri:
| darkhell217 a răspuns:

Ai nevoie de driverele de usb, depinde ce laptop ai, daca vrei ti le pot instala eu

| Roxin a răspuns:

Buna!

In panoul de control la programe, vei gasi driverele de la telefoanele respective instalate. Dezinstaleaza-le, da un restart si incearca sa le conectezi din nou. Le va detecta ca dispozitive noi si asa se face o reinstalare fresh a driverelor specifice.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Asa am patit si au cu aparatele foto, telefoane, tablete, etc. Nu numai ale mele. Prea multe.
Astept sa rezolvi tu si sa ma inveti si pe mine cum ai facut.

Răspuns utilizator avertizat
| Dontforgettosmile explică:

Dupa mare lupta in sfarsit am reusit sa dezinstalez telefoanele din manager dispozitive. Acum am conectat un telefon si tot nu il afiseaza langa partitii. Totusi cand intru in manager imi apare cu semnul exclamarii si zice "Acest dispozitiv nu este corect configurat. (Cod 1) Pentru a găsi un drivere pentru acest dispozitiv, faceți clic pe Actualizare driver." si fac clic acolo si dupa ce cauta online cateva secunde imi zice "Windows a gasit software-ul de driver pentru acest dispozitiv dar a intalnit o eroare in timpul instalarii sale." Atunci ce sa fac?

| Salontanul a răspuns (pentru Dontforgettosmile):

Ai scos telefoanele fara sa dai eject. Nu mai ai ce face!