| numaieoadi a întrebat:

Buna seara TPU! mi-am cumparat un laptop de 1 luna.( Lenovo g50. i7 8gb ram 1tb ram. placa video de 2 gb amd ) si am observat ca atunci cand nu am laptopul la incarcat unele jocuri in merg greu (sacadat) gen : fifa 14 sau battelfield 4. Oare dc? dau funda!

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Fiindca pe baterie merge in alt regim de power saving decit atunci cind e alimentat, de aia.

| 1AngryMan a răspuns:

Fratele meu roman, exact exact si raspunsul cel mai corect nu o sa ti L dau, asa e la toate laptopurile, nu te poti juca fara acumulator in el decat daca chiar vrei sa se miste urat...nu conteaza ce laptop ai, nu e de vina in acest caz laptopu tau!

| LePotato a răspuns:

Il scoti de la incarcat si faci asa:

Control Panel>Hardware and Sound>Power Options si iti bifezi acolo High Performance, (adica setezi High Performance si cand este pe baterie)

| dragosbogdan001 a răspuns:

Cand e in priza, da pe simbolul de baterie de jos si apasa pe "Balanced". Sau "High Performance".