| Motz_Andrei_1998 a întrebat:

Buna seara TPU.Revin cu o intrebare la care as dori raspuns cat de repede si anume mi-am gasit o imprimanta multifunctionala CANON iar la caracteristici generale apare ADF: Nu.Intrebarea mea este ce inseamna acest ADF?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

ADF=Automatic Document Feeder.
Preia din teancu' de documente puse in locul de deasupra, fila cu fila si le trimite catre scaner, copiere sau fax. Pui 10 file si ea le executa pe rand. Imprimantele mai putin performante le trebuie pus fila cu fila.

| Motz_Andrei_1998 explică (pentru Salontanul):

Deci nu are legatura cu scanarea documentelor din imprimanta pe pc sau laptop

| Salontanul a răspuns (pentru Motz_Andrei_1998):

Nu! Preia doar hartia dintr-un locas.