| Gilmeanu_Madalina_1993 a întrebat:

Buna seara tuturor! Am cumparat un medion E1228, are 1 GB RAM DDR3, daca inlocuiesc cu 2GB sau 4GB, nu vrea sa pornesca decat cu placuta lui de 1GB.Placuta de 2GB si 4GB fiind testate si perfect functionale.Ce sfat imi puteti da, ce ar trebui sa incerc? sau ce ar fi de vina.Multumesc

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ramii sunt la mai multe frecvente. probabil placa ta de baza accepta doar rami la 1333 si tu vrei sa pui de 1600.

| Gilmeanu_Madalina_1993 explică (pentru anonim_4396):

Alta cauza?

| CPAElites a răspuns:

Iti trebuie rami cu frecventa 1066 mhz!
http://olx.ro/oferte/q-1066/

| sltlp a răspuns:

De ce nu il lasi cu 1 gb ram? Nu merita efortul. Mai bine cauti un os mai bine optimizat...