| Octavian81 a întrebat:

Buna seara, tuturor!
Am o mare dilema ce tine de domeniul tehnologie: Am un Huawei P20Pro si am de gand sa il schimb si sa merg pe aceeasi marca, sa trec la Huawei P40Pro.
Stiu ca datorita banului impus de Trumpy lui Huawei, nu vine cu serviciile Google. Aseara m-am documentat temeinic si am vazut ca niste tutoriale care ilustreaza pas cu pas cum se poate pune google services si aplicatiile lor pe acest telefon.
Curiozitatea si dilema cea mai mare consta in functionalitatea aplicatiicatiilor de banking (gen ING HomeBank) si a platilor prin Google Play la aplicatii din store.
Stie cineva ceva concret, vis-a-vis de acest aspect?
Multumesc!

2 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Nu vei putea face plati cu telefonul

| DenisIonut01 a răspuns:

Nu te baza pe alte surse de a aplica aplicatiile. Cat despre ing cel mai probabil este in Huawei app gallery ( aplicatiile de baza cum ar fi banking sunte deja in app galery hw)