| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara tuturor! As dori sa imbunatatesc performantele calculatorului personal prin achizitionarea unei placi video performante, dar nu stiu ce sa aleg. As vrea ca producatorul sa fie ASUS. Ati putea sa imi faceti cateva recomandari care sa nu depaseasca 500 RON? Cateva informatii despre sistemul meu: Operating System
MS Windows XP Professional 32-bit SP3
CPU
Intel Pentium 4
Northwood 0.13um Technology
RAM
1.25 GB DDR @ 133MHz (2.5-2-2-6)
Motherboard
Intel Corporation D845GEBV2 (J2E1)
Graphics
W1934 (1440x900@75Hz)
Intel(R) 82845G/GL/GE/PE/GV Graphics Controller
Hard Drives
39.1GB Western Digital WDC WD400BB-23DEA0 (ATA)
Optical Drives
HL-DT-ST DVDRAM GSA-4167B
UJOL 2N4P638 SCSI CdRom Device
Audio
SoundMAX Integrated Digital Audio

Răspuns Câştigător
| S3c0ndSh0t a răspuns:

Eu zic ca aceasta placa video este cea mai buna alegere mai ales la banii tai http://www.emag.ro/......670DIS1GD5

3 răspunsuri:
| ionutzu94 a răspuns:

Cel mai bine iti ei o placa geforce pentru ca e printre cele mai bune placi si pretul este pe masura :D uite http://www.emag.ro/placi_video

| SKSpawn a răspuns:

Ati Radeon 6900 HD sau Nvidia GForce GTX 560

| S3c0ndSh0t a răspuns:

Ai un sistem destul de slab cred ca nu o sa mearga placa aia deoarece ai AGP si placa e pe Pci Express.Mai bine cumpara-ti componente mai bune!