| Adr_Andrei_1997_pUzp a întrebat:

Voiam sa intreb caci de curand am achizitionat un telefon Asus zenfone 4 max dar nu inteleg pentru ca dupa ce i-am facut cateva actualizari de sistem bateria se descarca din 2 in 2% si nu inteleg de ce.Ma tine normal 2 zile dar nu inleg cu aceasta descarcare din 2 in 2%. Ma puteti ajuta?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Te tine bine. La mine trebuie sa-l incarc zilnic si este nou, si nu il folosesc pentru net decat putin (2-3 ore). Pentru convorbiri iarasi putin: maxim o jumatate de ora pe zi. Acum, depinde si de baterie. a mea este de 2650 m A.

| gelu1970 a răspuns:

E nou?
pune telefonul pe you tube, un film timp de 10 minute si vezi cat iti cosuma din baterie. daca ai un consum intre 2% si 4% e ok. daca e nou nu ar trebui sa treaca de 2% in cele 10 minute.