| DaTRoll a întrebat:

Vreau sa imi achizitionez un laptop. As avea nevoie de 8 gb ram, nu vreau sa fie i3. Nu vreau nici de la HP. Am nevoie sa imi mearga programul CAD. Buget 2000 lei.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca vrei sa lucrezi cu CAD 2D de generatie veche, atunci iti ajunge bugetul.
Pentru versiuni actuale, complexe intai trebuie macar sa triplezi bugetul si sa folosesti un PC dedicat pentru CAD.

CAD-ul este program de proiectare.
Si calculatorul trebuie intai proiecat, apoi cumparat, altfel ajungi cu el ca si o cladire cu fundatia gresit proiectata din cauza economiei.

| Zaygon a răspuns:

Cel mai ieftin la specificatii decente si are si ssd de 256.

https://m.emag.ro/......D01B20BBM/

| NLS a răspuns (pentru Zaygon):

Totusi intreaba-l si ce fel de CAD vrea, sa nu te trezesti ca te injura cand incearca sa ruleze SW, Inventor sau mai stiu eu ce pe integrata aia. (daca ar fi macar HD 630)...

Autocad 2D merge. aproape brici pe asa ceva,
si oricum daca aia sunt banii, mai bine NU se poate.
Insa asa, sa inteleaga si el ca ala nu prea e buget pentru un laptop de "CAD".

Si daca ar sti saracul ca HP, Dell, Lenovo si Fujitsu sunt monstrii sacri ai CAD-ului, bata-l vina! laughing

| VikingBoss1995 a răspuns:

La 2000 de lei poti sa iti iei doar cu i3 poate la 2500 vu i5 si la 3000 cu i7
Sub 2500 nu găsesti cu 8gb ram.doar sh.

| XcoDe a răspuns:

Nu te pot ajuta cu un raspuns pentru intrebarea ta dar poti face niste bănuți, iti las linkul aici;) succes http://brainbux.com? ref=petrupetrisor