| mihalachemarian93 a întrebat:

Bună seara, vreau sa plec în vacanta și vreau sa cumpăr o camera de supraveghere care sa pot vedea în direct pe telefon de câte ori vreau. Ma puteți ajuta sa găsesc una? Am mare nevoie, mulțumesc mult.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu este suficienta o singura camera IP, ai nevoie de un sistem de supraveghere dedicat (cu unu sau mai multe camere de supraveghere.
Camerele IP comunica wi-fi pe plan LOCAL, fara fir, pana la centrul de supraveghere, iar centrul de supraveghere trebuiesa fie conectat pe internet cu un IP FIX, asigurat de furnizorul de internet in acest scop.

Exista si camere de supraveghere cu conectare directa pe internet, dar pretul lor nu justifica diferenta.
Daca pleci de acasa, cu mai multe camere si elemente de supraveghere (efractie, incendiu, alte calamitati) ai siguranta mult mai mare, la un pret nu cu mult mai mare, insa ai control peste oriunde doresti.

| sierra1 a răspuns:

Ai nevoie de așa ceva (cameră ip) - desigur sunt și mai ieftine și mai scumpe dar ca principiu, asta e:
https://m.emag.ro/......DQCTYVBBM/

-- sărbători frumoase --

| mihalachemarian93 explică (pentru sierra1):

Mulțumesc mult sărbători fericite

| sierra1 a răspuns (pentru mihalachemarian93):

Să fii iubit!