| Ion_Geanina_1999 a întrebat:

Bună seara! Vreau și eu o părere la multifunctionala HP DeskJet 2130 All-in-One, A4, USB, din Media Galaxy. Îmi trebuie pentru școală, scot maxim 10 foi pe lună. E Bună? Mă sfătuiți să o cumpăr? Pot printa din telefon?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Merge pentru nevoile tale, dar nu are Wi-fi, deci nu poti printa de pe telefon.

Pentru ce vrei tu, alege orice model care are Wi-Fi.

uite aici una la 216 ron

https://altex.ro/multifunctional-hp-deskjet-2632-all-in-one-a4-usb-wi-fi/

Răspuns Apreciat de Editori
| dannyel86 a răspuns:

Nu are wireless, daca la asta te referi cand spui ca vrei sa printezi de pe telefon.
Este o multifunctionala simpla, care se poate folosi in mod uzual, chiar si pentru scoala.
Nu trebuie sa ai pretentii de calitate foto inalta, dar asta nu inseamna ca nu poti scoate color la ea, atunci cand ai nevoie.
De ce o recomand?
1. Este Hp. Am lucrat numai cu acest brand si putinele erori ale imprimantelor au putut fi rezolvate acasa.
2. Cartusele se pot umple la domiciliu, daca iti cumperi cerneala compatibila si o banala seringa.
3. Asistenta Hp online pentru eventualele probleme e neasteptat de explicita (detaliata).
Daca ai banuti mai multi, poti alege si o varianta wireless, dar sa stii ca si aceasta functie ii creste mult pretul, chiar daca are aceeasi calitate precum cele non-wireless.
Daca ai un pc sau laptop, eu zic ca te descurci cu ea. happy
Informatii despre mentenanta si umplere cartus gasesti si pe internet.

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu o poti folosi cu telefonul pentru ca nu are conectivitate wireless (wifi) si nici bluetooth, ci numai pe cablu.
Dupa cate vad aici: https://mediagalaxy.ro/multifunctional-hp-deskjet-2130-all-in-one-a4-usb cablul de conectare pentru pc nu este inclus in pachet.

Ca sa mearga de pe telefon (wireless), o poti alege chiar si pe cea mai ieftina (239 lei) din lista aceasta de multifunctionale wireless: https://mediagalaxy.ro/......e/dir/asc/

Bula
| Bula a răspuns:

La un copy-center te costa pana la 1 leu tiparirea unei foi A4 color sau 0.20 lei alb-negru.
Daca folosesti rar, si cartusele se usca, poti cumpara altele noi (minim 100 lei).
Calculeaza daca-ti renteaza investitia sau e mai bine sa tiparesti doar cateva foi acasa sau la un copy center.

| Ion_Geanina_1999 explică (pentru Bula):

Nu am copy-center în zonă.

| Ion_Geanina_1999 explică (pentru NLS):

Mulțumesc!

Bula
| Bula a răspuns (pentru Ion_Geanina_1999):

Daca nu te descurci, o coala tiparirita te va costa peste zece lei, chiar si in alb-negru.
Pentru tiparire alb-negru ia-ti mai bine o imprimanta laser. E mult mai putin costisitor si nu se usca cerneala in cartus, daca sta nefolosit.