| andreeabjs21 a întrebat:

Buna seara / ziua. Am un televizor vortex. Mă uitam acum cateva seri la un video pe YouTube și deodată mă scoate de pe YouTube, mă dă la canale, unde nici canalele nu le mai pot vedea (mai exact aud sunetele dar nu văd imaginile, iar când apăs pe butoane de exemplu cel de volum sau oricare îmi apare.) Iar când intru pe YouTube, îmi apare imaginile de la video-uri dar când apăs pe ele scrie că se încarcă și se încarcă 1000 de ani și cred că nici atunci (am mereu wi-fi in casă). Ce să fac?
Va rog

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Scoate l din priza si lasa l cateva minute, după reporneste l si daca nici atunci nu vrea, da i o cautare automata a canalelor.

| andreeabjs21 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Buna. Mulțumesc pentru ajutor. L-am scos din priza pentru 1-2 ore și acum îmi merge.

| NLS a răspuns:

Buna!
Poti sa ne lasi si modelul TV-ului?

Mai poti intra in meniu, la setari?
Unul dintre putinele lucruri pe care il poti face tu, este sa incerci o actualizare a softului (softul/firmware-ul TV-ului).
Sau daca exista optiune, o resetare a lui.

Iar al doilea: sa testezi cu conexiunea Ethernet (net prin cablu). Desi daca ai spus ca ai probleme si cu programele as paria ca nu e vorba de asta.

Din pacate aparatele de genul acesta (Allview, Vortex, Myria, etc) au o interfata saraca in optiuni/setari/reglaje, deseori bug-urile aparute sunt corectate dupa ...ani (exagerez, dar totusi, exista un sambure de adevar, software-ul este grav neglijat, pentru ca programatorii costa, iar producatorul urmareste maximizarea profitului. Se merge pe ideea ca daca produsul e cel mai ieftin, va atrage clienti oricum).

| Brizbriz a răspuns:

Service
ma indoiesc, ca solutiile de mai sus vor merge, mai ales resetarea canalelor e o abureala, pentru ca nu au nici o legatura cu Youtube