| Marymary05 a întrebat:

Buna, stau in Cluj in caminul 5 observator si am în cameră router. Am incercat sa intru pe Skype si nu imi merge, dupa am incercat sa intru pe teamspeak si discord, tot nu merg. Știți cumva daca e de la mine sau asa e "făcut" sa nu meargă. (YouTube ul, facebookul, etc. Ce tine de browser merg)

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Ai porturile blocate si din cauza asta. Ai nevoie de un VPN sa poti folosi si restul.

| Marymary05 explică (pentru Intruder19):

Si pot sa fac ceva in privința asta?

| Intruder19 a răspuns (pentru Marymary05):

Nu prea ai ce face tu, doar administratorul caminului poate debloca porturile, vorbesti cu el dar sansele sa le deblocheze sunt aproape nule, sau iti cumperi un VPN si poti face ce vrei tu.

Uite un exemplu:
https://www.tunnelbear.com/pricing

Cu 10$/luna ai trafic nelimitat.