| anonim_4396 a întrebat:

Ştie careva cum pot verifica dacă mi s-a ars placa de sunet? Am driverele instalate, totul e în regulă. Faza nasoală (pe care n-o pot înţelege) e că nu se transmite semnal sonor. Am verificat mufele, volumul, tot. Nici măcar la Welcome nu se aude nimic. Oare s-a ars?

Mulţumesc!

2 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Reinstaleaza windows-ul. Salveaza fisierele importante pe un cd sau stick, sau daca nu, le pui in C, apoi reinstalezi windows-ul, si vezi daca merge sunetul. Daca nu merge, inseamna ca s-a ars.
Fisirerele care le-ai mutat in C, v-or fi pastrate intr-un folder numit Windows.oldwinking

| eddslatina a răspuns:

Verifica de la drivere daca nu ai iesirile audio pe mute sau chiar boxele