| mcristian3 a întrebat:

Stie cineva cum pot sa conectez laptopul la tv daca laptopul are doar port HDMI? Laptopul vechi avea un port ca pentru monitor si mergea sa il conectez usor. Trebuie sa cumpar un alt fel de cablu? Mersi

Răspuns Câştigător
| flixbuster a răspuns:

Din ce scrii inteleg ca ai:
- laptop doar cu HDMI;
- TV doar cu VGA.

Te-ai uitat atent pe spatele TV-ului si sigur, sigur nu ai HDMI? Ar trebui sa fie foarte, foarte vechi TV-ul sa nu aiba HDMI.

Daca te-ai asigurat suplimentar ca chiar nu ai HDMI pe TV (si ai doar VGA) atunci iti va trebui un adaptor HDMI - VGA.

Exemplu: https://conectica.ro/......15cm-s3200

Vezi poza de la descriere si citeste textul de langa pret: "Permite conectarea unui PC/laptop cu HDMI la un monitor/LCD cu interfata VGA. Functioneaza de la HDMI catre VGA (in sensul precizat mai sus), nu si invers! Pentru sens opus: VGA la HDMI".

Exemplul de mai sus este cel mai ieftin produs disponibil in stoc la Conectica.

Daca vrei lista completa de adaptoare HDMI - VGA de la Conectica: https://conectica.ro/......e-hdmi-dvi

Succes!

| mcristian3 explică (pentru flixbuster):

Super. Mersi mult!

1 răspuns: