| Bumbariu_Bogdan_2000 a întrebat:

stie cineva cum pot schimba partitia default de instalare, pe win 7, aplicatiile sa nu se instaleze in C ci sa se instaleze singure in D?

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Daca sistemul de operare e in C, e bine ca si aplicatiile sa se instaleze tot in C, cu exceptia jocurilor. Ca regula generala, in etapele de instalare a unui soft esti intrebat unde anume sa se instaleze ("Destination Folder" sau alte asemenea). La acest pas poti schimba unde sa se creeze folderul aplicatiei. Trebuie doar sa fii atent la pasii de instalare, fara sa dai in graba "Next", "Next", ca sa stii unde sa alegi alta partitie. Acest lucru e valabil pentru fiecare aplicatie in parte.